V úvodnom kole najvyššej florbalovej súťaže Huyndai extraligy žien sme potvrdili úlohu favorita. V zápase so Spišskou Novou Vsou sme zvíťazili 9:5.

Začiatok zápasu bol vyrovnaný a súper sa dostal do vedenia po individuálnej chybe. Vyrovnávajúci gól následne vsietila mladá talentovaná hráčka Frederika Kovaliková. Po necelej minúte sme sa dostali do vedenia gólom Veroniky Paňkovej. V druhej polovici tretiny sme opäť inkasovali. Vyrovnaný stav netrval dlho a do vedenia nás dostala gólom Viktória Bobotová. Do konca tretiny ale ešte súper dokázal stav vyrovnať a do šatí sme šli za stavu 3:3.

V prvej tretine sme robili neskutočne veľa faulov za čo sme boli tri krát trestaní dvojminútovým vylúčením. Hoc sme všetky presilovky ubránili zobralo nám to veľa síl a súper to dostatočne využíval.

Druhá tretina bola z nášho veľmi úspešná. Dokázali sme vsietiť dva góly. Ako prvá sa presadila Michaela Krivulčíková a po necelých dvoch minútach aj skvele hrajúca Veronika Paňková.

V tejto tretine sme konečne prestali zbytočne faulovať a začali dôslednejšie brániť. Konečne sme hrali hru akú sme si v šatni povedali. Túto tretinu považujem za zlomovú.

V poslednej tretine sme si otvorili strelecký účet. Prvý gól v najvyššej súťaži zaznamenala Klárka Zavodančíková. Súperkám sa ale podarilo na tento gól odpovedať no ďalším gólom sa blysla Veronika Paňková a zaznamenala v tomto zápase prvý hattrick. V druhej polovici pridala gól Barbora Spišiaková a v podobe deviateho gólu zodpovedne hrajúca Veronika Dúbravská. Súper ešte dokázal stav skorigovať na 9:5.

Tretia tretina bola plodná na góly. Hoc sme ich v tejto tretine dali až štyri opäť sme inkasovali po individuálnych chybách. Zbytočne sme držali v obrane loptu a neposúvali hru dopredu. Vyspelé hráčky spišskej to vždy vystihli a chyby nekompromisne potrestali. Dievčatá si musia z týchto chýb zobrať ponaučenie! Tréner Milan Burdeľ/

Veľkou oporou v tíme bola brankárka Karin Piovarčiová, ktorá zasahovala 29 prípadoch a za svoj chrbát pustila „len“ päť gólov. Karin bola v zápase vyhlásená najlepšou hráčkou. Samozrejme pochvalu si zaslúžia všetky hráčky. Hrali tímovo a hlavne mali chuť po víťazstve.